Дмитрий Якорнов: План блокадників — «розхитати» і відірвати від України області вздовж кордону

Натрапив на прес-конференцію Віногродського, щодо подальших дій блокувальників. Здається, план РФ такий: розхитати ситуацію в 4-х областях вздовж кордону.

Чернігівській, Сумській, Харківській і Луганській ОДА я б вже зараз готував посилену охорону.

Докладніше.

1) Вступ, від себе: ситуація в ОРДІЛО від України не залежить вже 3 роки. Путін може вивезти заводи, людей. Може перекрити шляхи і знести ЛЕП. Набридне — підірве гексогеном жилмасиви, і звинуватить укрДРГ. Після пшику з «другом Трампом» йому вже й втрачати майже нічого.

Повернення Донбасу в Україну — лише ілюзія, потрібна для розхитування ситуації всередині країни. Будь-які «танці з бубнами» щодо урегулювання конфлікту — лише можливість маніпулювати різними групами, і приводити у владу потрібних популістів. Ніякої послідовної політики — просто ситуативне штрикання ножем в рану.

2) Стратегія України.

Глобально — чимдалі відриватися від РФ.

Ситуативно — не відмовлятися від жодної можливості заробити на торгівлі з ворогом (справка: ТзВ була завжди. Перси з греками, Рим з германцями, Північ з Півднем в США, серби з хорватами, тощо. Ізраель з Палестиною й під час ракетних обстрілів на мільярди торгують).

Дорікнути Порошенку мені за останні 3 роки майже нічим. Більшість наших проблем — внутрішні, і тягнуться ще з часів СРСР: зарегульованість, фіскали, суди. Ця система зручна «для своїх» і викидає «в тінь» чужих, тому кожній новій силі при владі втриматися від «інкорпорації» неможливо. Ламатися ця система буде лише новими поколіннями, але лише тоді, коли слова «схеми» і «відкати» зникнуть із лексикону молоді.

Навіть більше — нашу важку промисловість майже неможливо перевести зі «схем» на нормальне управління (слова знайомих бізнес-консалтерів і SAPівців). Схоже, безпроблемне життя буде лише через років 50-т, коли залишиться лише сфера послуг, ІТ та аграрії …

3) Але до того ще треба дожити. А тут блокадники…

Ситуативно — вони роблять падіння ВВП, експорту, надходженнь в бюджет. Я не здивуюсь долару по 50 грн до кінця року.

План Путіна тут — розхитати ситуацію в суміжних з кордоном областях, які зав’язані на торгівлі з РФ. Блокадники там будуть виступати як націоналісти, які зупиняють «торгівлю на крові». Коли кордон і всі шляхи будуть перекриті, мільони втратять роботу. Вже зараз в Конотопі місцеві жителі силою викидали блокадників: «Я тут все життя працюю, йдіть до себе поїзди останавлювать!».

Путіну на той товарообіг пофіг, навіть на транзит — тю, мінус $10 млрд/рік. То — мінус 10 днів нафтодобичі, дрібниці. А от у нас вздовж кордону і так робота тільки з контрабасу і торгівлі з РФ, і вати повно.

Полум’я може піднятися величезне, особливо якщо якийсь умовний «Білий молот» (а насправді — нью-Гіркин) почне стрілянину з блокадниками. Якщо запалає по всьому кордону, то Нацгвардії на всі тисячі км не вистачить.

А тут і в Донбасі почнеться вакханалія, коли звільнених робітників ахметівських заводів приймуть до військ ДНР й поженуть вперед.

Влітку почнеться, от побачите…

4) Протидії тут майже нема. Коли Україна оголосила мобілізацію, вона згодом отримала 200 тис. «просторєшальників», якими легко маніпулювати. Звісно, блокадників ніхто не чіпатиме, інакше половина дембелів поїде їх захищати.

Ситуативно — від блокадників великі втрати.

Глобально — Путін сам все глибше відриває Україну від себе. А от прихопить він із собою Чернігів, Суми і Харків — дізнаємось цього літа.

Не піддаємось на провокації і будуємо потихеньку незалежну Україну!!!

Якщо згодні зі мною — репост.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *