Олександр Краковецький: #меняневзяли, Самойлова і фактчекінг

В фейсбуці розганяється нова #зрада: публікується багато постів про те, що флешмоб #меняневзяли був звичайною провокацією кремля з приводу Самойлової (якій, нагадаю, СБУ заборонило в’їзд в Україну для участі в Євробаченні), а тупі українці клюнули на цю наживку. Навіть на site.ua вже з’явилась публікація саме в такому ракурсі.

Що об’єднує всі ці публікації? Правильно. Відсутність бодай якихось доказів чи фактчекінгу.

В Україні є така компанія — YouScan, яка займається моніторингом соціальних мереж. В своєму блозі вони виклали аналітику по хештегу #меняневзяли.

Ключові цифри:

21 марта сотрудник агентства Great Артем Кудрявцев написал грустный пост о тех работах, на которые его не взяли. На момент написания этого поста количество упоминаний хэштега почти достигло планку в 80000, и рост продолжается. Была даже попытка «украсть флешмоб» и перевести его в русло поддержки участия Юлии Самойловой в конкурсе «Евровидение». Но попытка не очень удачная — вот, например, динамика вчерашних упоминаний хэштега в сочетании с фамилией исполнительницы.

Таким чином, флешмоб запустили не заради Самойлової, спроба провалилась. Єдиний правильний факт — флешмоб прийшов з Росії.

Звісно, зрада розлітається як київська перепічка, але давайте все таки опиратись на аналітику та цифри, а не на власну (в більшості випадків помилкову) думку.

Не треба так.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *