Олексій Роговик: Три ключових політичні сценарії для України

Останні події остаточно доводять, що в нас є 3 основних сценарії розвитку ситуації в Україні:

Сценарій Порошенка. Цей сценарій передбачає два блоки. По-перше, у ЗМІ невипадково вже попала інформація про можливу нову коаліцію Порошенка, Яценюка і Ляшка. І, оскільки, Ляшко за деякими джерелами вже повністю фінансується Ахметовим (500 млн. у декларації Ляшка від директора «ахметівського» Метінвесту), то зрозуміло що бізнесові і політичні партнери Порошенко і Ахметов у високою долею вірогідності можуть створити коаліцію під протекторатом Кремля (їх спільна протидія блокаді торгівлі на крові була показовою в цьому сенсі). По-друге, після створення такої «коаліції» буде достатньо голосів, щоб проголосувати законодавчу норму в дусі Мінську-2 про електоральне включення Донбасу до системи українських виборів (її вже можна побачити у законопроекті Мустафи Наєма). Після цього на парламентських виборах за участі 3-4 мільйонів жителів окупованих територій переможуть проросійські і регіоналівські сили. І саме на основі шоку від такого тріумфу антиукраїнських сил зможе побудувати свою другу президентську кампанію Порошенко (у інших умовах він перемогти на виборах просто не зможе).

Сценарій Авакова. Початок реалізації цього сценарію вже мали змогу бачити у акумуляції сил правоохоронних органів і ультиматуму «Маршу націоналістів» до влади (від проАваківського Білецького). Аваков погрожує і готується до фактичного силового перевороту, якщо буде загроза втрати влади його фракцією (а точніше долі у 50% від усіх корупційних операцій).

Сценарій перезавантаження. Цей сценарій передбачає також два блоки. По-перше, прийняття нового виборчого законодавства (відкриті списки, пропорційна система, зменшення прохідного бар’єру до 3%). По-друге, проведення позачергових дострокових виборів до парламенту. Усі соціологічні опитування свідчить що такі вибори за новою системою не спричинять реваншу проросійських сил і дадуть партіям проукраїнського спрямування 47% голосів, а проросійським силам якщо туди рахувати і БПП дадуть 25%. Перезавантаження однозначно буває різним. У 2017 році може мати місце мирне політичне перезавантаження, а в разі відмови від мирного перезавантаження ситуація може повернутись у інше і більш радикальне русло. Час покаже.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *