Сергій Стерненко: Одеська весна. Третя річниця

Ось це розклеюється перед третьою річницею подій #2травня на вулицях Одеси.

Пропоную зходити. Не можна лишати ватку без нагляду, особливо, якщо її буде немало

А якщо серйозно, то ситуація у нас наступна:

— Приблизна к-сть учасників проросійського заходу — бл. 1000 осіб

— Захід збирається відвідати опоблок, а саме — Скорик і Бойко. По іншим нардепам поки під питанням. В минулому році була спроба потрапити від Бойко, Новінського і пєвіци Тасі Повалій, що проживає в РФ.

— На місці будуть російські ЗМІ та/або афільовані з ними дрібні видання

— Захід повинен стати пропагандистським інфоприводом для РФ і своєрідною перевіркою правоохоронців і суспільства на толерантність до сепаратизму

— Дії поліції та НГ передбачити складно, оскільки їх основна задача — протидія патріотично налаштованим громадянам. Це підтверджують події 10.04.17 і минулорічні інциденти.

— Реальна загроза суверенітету і тер. цілісності у вказаний день — відсутня. Але ризик локальних загроз безпеці в регіоні залишається.

Частина патріотичної громади міста має позицію не втручатись у вказане дійство, не реагувати на нього, якщо ватка не порушуватиме закон, і окремо провести власний поминальний захід. Мені це зрозуміло, і в цьому є своя доля раціоналізму.

Але

Вважаю, що проведення проросійського шабашу в день порятунку Одеси від війни є ненормальним явищем. Це суперечить здоровому глузду і принципам національної безпеки, є недопустимим для країни, яка 4й рік перебуває у стані війни проти Росії.

На жаль, органи місцевого самоуправління і поліція для заборони проведення заходу до суду не звертались і навряд будуть це робити. З боку влади вищої ніякої політичної волі на це також нема.

Пан президент зробив свій спіч у 2015, наголошуючи на визначній ролі тих подій не лише для Одеси, а і для України. Але слова, як завжди, залишились лише словами.

Де факто ж відповідальні органи влади не зробили належної роботи для розслідування цих подій. Велика частина винних втекла в окупований Крим та в росію. А підсудних декілька разів намагались відпустити.

Малочисельні мітинги-зібрання місцевих і не тільки сєпарів стали вже буденністю для міста. Єдине місто України, до речі, де група підтримки (а часто і середовище для терористів) росії у вигляді т. з. «антимайдану».

І у них — місячник «сакральних» дат виповзання на поверхню.

А як відзначатимеш початок травня ти?


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *